„Kujawskie Opowieści” Spotkanie z Reginą Zaleską-Wojciechowską

W dniu 16 września 2019 roku odwiedziła naszą Izbę Regionalną pisarka ludowa – pani Regina Zaleska-Wojciechowska, autorka m.in. bajek, baśni i legend kujawskich. Pisarka Regina Zaleska-Wojciechowska kultywuje w swoich utworach tradycje regionalne. Było to niezwykle interesujące spotkanie poświęcone „Kujawskim Opowieściom”.

Obecnie emerytka, nauczyciel w Kruszynie. Mieszkanka Włocławka, urodzona w dalekiej Mandżurii, mająca korzenie rodzinne na Kresach. Od wielu lat przyjeżdża do Radziejowa, będąc jego przyjacielem. Bywa na spotkaniach autorskich w Bibliotece, MZS, gdzie nauczyciele na podstawie baśni, opowiadań przygotowują przedstawienia np. „Koza na Kujawach”. Jej twórczość stanowi inspirację dla nauczycieli wykorzystujących ją do zajęć z uczniami. Szczególnie Panie – A.Grzechowiak i G.Trzmielewska (która także napisała pracę podyplomową o twórczości R. Zaleskiej- Wojciechowskiej).

Współpracuje z TMK. Jej teksty o Kujawach wykorzystują zespoły folklorystyczne. Pisarka miała też spotkania w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i przedszkolu. Pani Regina to specjalny gość naszego miasta, ma w nim wielu przyjaciół. Warto sięgać po książki Pani Reginy. Kolejne opowiadania oczekują na wydanie, czym interesuje się dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku.

Autorka mimo, że jest mieszkanką Włocławka, jej twórczość znana jest w regionie. Wiele z jej dzieł można wypożyczyć w miejscowej bibliotece czy Izbie Regionalnej.

Podczas dzisiejszego spotkania podpisywała książkę  „Opowieści Kujawiaczka”.

[WRGF id=273]

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.